Program „WSPIERAJ SENIORA„

Utworzono: 03 grudzień 2020
Odsłony: 1108

Program „ WSPIERAJ SENIORA „

Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępopolu informuje, że w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych, Gmina Sępopol przystąpiła do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora” . Program bezpośrednio realizuje tutejszy Ośrodek.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu i nie są w stanie zabezpieczyć sobie artykułów podstawowej potrzeby. Usługa wsparcia polega, w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby ( artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, leki).   Koszty zakupów pokrywa Senior.

Aby skorzystać z programu należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Numer infolinii   22 505 11 11

Infolinia czynna 7 dni w tygodniu w godzinach 800 - 2100

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże prośbę o pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Następnie pracownik Ośrodka skontaktuje się telefonicznie z Seniorem, zweryfikuje zgłoszenie i ustali usługę wsparcia.

Można również bezpośrednio skontaktować się z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sępopolu :

telefon 89 761 32 19   lub   89 761 32 20  od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka.

 

Program trwa do 31 grudnia 2020 roku.

Serdecznie zapraszamy Seniorów do pozostawania w domu na czas pandemii, kontaktu z infolinią lub bezpośrednio z Ośrodkiem i korzystania z usług.